Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete Karadeniz gazı tepkisi: Biz bunları nasıl başbakan nasıl bakan yaptık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziosmanpaşa Meydanında Kentsel Dönüşüm Projeleri Anahtar Teslim ve Temel Atma Töreninde açıklamalarda bulundu.

Satır başlıkları şu şekilde:

‘İki bayramı bir arada yaşayacağız’

“Bugün bayram namazını Ayasofya’da kıldık. Cuma namazını da Sultanahmet Camii’nde kıldık. İlk bir ay boyunca doğalgazın ücretsiz olacağının müjdesini milletimizle paylaşarak erken bir bayram yaşattık. Bugün ise kentsel dönüşüm müjdelerimizle adeta iki bayramı bir arada yaşayacağız.

Bu 7’li masa Karadeniz Gazı için “Hani nerede?” diyorlardı. Yahu Türkiye’nin bir ucundan bir ucuna burada denizin altına doğal gaz boruları yerleştirildi. Bunu da görmedin mi? Doğal gaz ne zamandır Filyos’ta yanoıyor. Görmedin mi? Bunların gözleri var görmez, kulakları var duymaz.

‘Bizi asıl sevindiren bu ürünlerin gerisindeki teknoloji birikimidir’

Yarın deprem bölgesinde inşa edilen köy konutlşarının teslimiyle afetzede kardeşlerimize iki bayramı bir arada kutlayacağız. Biz İHA, SİHA TCG Anadolu derken savunma sanayii ürünlerinden bahsetmiyoruz. Bizi asıl sevindiren bu ürünlerin gerisindeki teknoloji birikimidir.

Eser ve hizmet şölenleriyle milletimize yaşattığımız bayramları önümüzdeki günlerde de sürdüreceğiz. Son günlerde birileri “Millet kuru soğan alamıyor, et alamıyor. Siz yol ve gemi açılışı yapıyorsunuz” diyor. Küresel sağlık krizleri ve bölgemizdeki savaşların elbet bize de yansımaları olabilir. Aldığımız tedbirler ve verdiğimiz desteklerle bu etkileri en aza indirmenin derdindeyiz.

‘Sen hastanede rehin olarak kalanların hesabını ver’

Bundan önce Bay Bay Kemal, Savaş Ay sağ olsaydı da orada Bay Bay Kemal saf saf duruyor. O hastanelerin hali neydi? Okmeydanı SSK Hastanesi’nin hali neydi? Hastanede ölüyorsa bir vaatndaşımız orada rehine olarak kalıyordu. Sen önce bunların hesabını ver. Sen hastanede rehine olarak kalanların hesabını ver. Senin gidecek yerin yok.

Bu kardeşiniz iktidarda olduğu sürece faiz yükselemez. Amerika’da faiz yükselebilir, Avrupa’da yükselebilir Türkiye’de düşecek. Enflasyon da faizle birlikte düşecek. Milletim 21 yıldır bize güvendi ve hep arkamızda durdu. Ben aslında bu 7’li masanın etrafındakilerin bu konudaki düşünceleriyle ilgilenmiyorum. Çünkü bunların bu konularla ilgili herhangi bir tavrı yok. Bunlar enflasyonist ekonominin önderleridir. Bunlara güvenilmez.”

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir