17 yıl sonra “ölüm noktası”nda

ABC muhabiri Bob Woodruff için 17 yıl önce Irak’ta yol kenarına yerleştirilen bir bombadan çıkan şarapnel parçasının kafasını parçalaması sonucu ölümden döndü.

Hem fiziksel olarak hem de zihinsel olarak hayatta kalma mücadelesine giren Woodruff’ın yaşadıkları bir belgesel ile anlatıldı.

Belgesel nedeniyle 17 yıl sonra ölümle burun buruna geldiği noktaya giden Woodruff, “Zor olan, alıştığınız şeyleri yapamadığınızı nihayet kabul etmek, kendinize itiraf etmektir” dedi.

DÖNEMİN ZİRVESİNDEYDİ

Woodruff 44 yaşındayken, rekabetçi TV sektörünün zirvelerine adını yazdırmıştı. ABC’nin “World News Tonight” programının yardımcı sunuculuğuna yeni getirilmiş olan gazeteci, Irak-Amerika savaşının en yoğun olduğu dönemde Irak’a gönderilmişti.

Devriye gezen bir Irak tankına binerken, el yapımı patlayıcının infilak etmesini anlatmak için vücudunun üst kısmını dışarı çıkaran Woodruff, birkaç santim daha ileri gitse kurtulma şansının imkansız olduğunu aktardı.

Woodruff’ın yaşadıklarını ele alan “After the Blast: The Will to Survive” (Patlamadan Sonra: Hayatta Kalma İradesi) adlı program Cuma günü saat 20:00’de ABC’de yayınlanacak ve bir gün sonra Hulu’da yayınlanmaya başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir