Bilim Kurgu Filmlerinden Fırlamış Gibi: Lexus’un Yeni Otomobil Konsepti, Görenleri Kendine Hayran Bıraktı

Japon otomotiv devi Toyota çatısı altındaki lüks araç markası Lexus, düzenlediği yeni bir lansman ile beraber LF-ZC isimli yeni elektrikli otomobil konseptini sergiledi. 

Detaylar ?

Bugüne kadar ürettiği ünlü lüks araçları ile tanıdığımız Lexus, düzenlediği yeni bir lansman ile otomotiv dünyasında ses getirdi.

Japonya merkezli dev marka, “Future Zero-Emission Catalyst” ya da daha kısa adıyla LF-ZC ismini verdiği yeni elektrikli otomobil konseptini dünya çapında sergiledi.

Tasarım tarafında görenleri kendine hayran bırakan yeni model, özellikle dış alanda yer alan fütüristik detayları ile dikkat çekiyor.

Gövde tipini tam olarak tanımlayamadığımız yeni konsept, oldukça keskin hatlara ve modern ışıklandırmalara sahip.

LF-ZC modelinin, sedan ile hatchback sınıfı arasında bulunan yapısı sayesinde daha dengeli bir ağırlık merkezine sahip olduğu da söyleniyor.

Bununla beraber, bilim kurgu filmlerini aratmayan tasarım detayları ile iç mekanda da karşılaşmak mümkün.

Otomobilin kabin bölümünde ilk olarak Tesla Model S Plaid’den aşina olduğumuz yarım direksiyon modeli ve neredeyse ön yolcu koltuğuna uzanan devasa ana ekran göze çarpıyor.

Ek olarak, iç mekanın diğer elektrikli otomobillerin kabinlerine kıyasla daha geniş bir alan sunduğu ve daha işlevsel bir tasarımla dizayn edildiği fark edilebiliyor.

Yeni elektrikli konseptini pek çok farklı bölgede sergileyen Lexcus, modelin olası teknik özellikleri ve performansı hakkında neredeyse hiç bir bilgi vermedi.

Sevilen marka, sadece otomobilin gelişmiş bir yapay zeka sistemine ev sahipliği yapacağını bildirdi. LF-ZC kullanıcıları, söz konusu sistem sayesinde araç içerisinde adeta bir sürücü asistanı ile beraber seyahat edebilecek.

Lexus’un elektrikli otomobil dünyasına yeni bir hava katacağını düşündüğümüz konsept modeli 2026 yılında satışa çıkacak.

Peki siz yeni LF-ZC konsepti hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir