Bursa’daki vahşi cinayette ilk duruşma | “Cinayeti berber azmettirdi, o da benimle yargılansın”

Bursa’da işlenen vahşi cinayette katil zanlısı hakim karşısına çıktı.

Şubat ayında, eczacı kalfası Serdar Ergun’dan haber alamayan yakınları, polise kayıp ihbarında bulundu. Polis ekipleri, mobese görüntülerinden Ergun’un otomobilinin, İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde olduğunu tespit etti.

Bursa polisinin irtibata geçtiği İstanbul polisi, Büyükçekmece’de otomobili durdurup, sürücü koltuğundaki Ahmet Burak Demir’i gözaltına aldı. Araçtaki aramada 1 tabanca ile Serdar Ergun’un battaniyeye sarılı cesedi bulundu.

Sorgusunda Serdar Ergun’u öldürdüğünü itiraf eden Demir, Bursa’daki ev arkadaşı Murat Kutlu’yu da 3 gün önce öldürdüğünü, balta ile vücudundan ayırdığı kafasını ise buzdolabına koyduğunu söyledi.

Demir’in Bursa’daki evine giden polis, Kutlu’nun da cansız bedenine ulaştı. Demir’in evdeki köpeğinin de öldürüldüğü belirlendi. Ahmet Burak Demir iki cinayetin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KUTLU CİNAYETİYLE İLGİLİ OLARAK İLK KEZ HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Demir, Murat Kutlu cinayetiyle ilgili olarak ilk kez hakim karşısına çıktı.

Hakkındaki suçlamaları kabul eden, ancak Murat Kutlu’nun köpeğini öldürmediğini söyleyen Demir, kendisini cinayete ise mahallede berber olan Ersin K.’nin azmettirdiğini öne sürerek, “Cinayet sırasında benim yanımda Ersin K. diye biri vardı. Ersin ile Murat arkadaştı. Araları bozuktu. Aralarında husumet meydana geldi ve hasım oldular. Bir gün öncesinde dükkanında konuştuğumuz Ersin bana, Murat’ı öldüreceğini söyledi. Ersin, benim de Murat ile husumetli olduğumu biliyordu. Silahı bana Ersin K. verdi, ‘Silahı al, Murat’ı öldür’ dedi.” diye konuştu.

“ARABAMI GASBEDİP, BANA ŞİDDET UYGULADILAR”

Mahalledeki ofisinde elektronik ürünler sattığını, Murat Kutlu ve Ersin K. ile bu sayede tanıştıklarını söyleyen Demir, Kutlu ile Ersin K.’nin, annesi ve üvey babası adına kayıtlı otomobilini gasbettiklerini ve polise gitmemesi için kendisini tehdit ettiklerini söyledi.

Berber dükkanının arkasında bulunan odada, 15 gün boyunca kilitli tutulduğunu ve şiddet gördüğünü iddia eden Demir, bu yüzden Kutlu ile arasında husumet olduğunu öne sürdü.

Kutlu şunları anlattı:

“Murat Kutlu’nun bana yaptığı şeylerin tümü gözümün önüne geldi. Eve çıktığımda bir süre birlikte oturduk. Murat alkol aldığı için kendisini kaybetti, uyuşturucu da kullanıyordu. Silah çekip kafasına dayadı. ‘Bu dünyadan gidersem tek gitmem sen de gelirsin. Sana bir şey yapmazsam ailene, çocuğuna yaparım’ dedi. Arkası dönüktü. Bir boşluğunu yakaladım, yüzünü döndüğünde 3 el ateş ettim. Ertesi gün balta aldım, baltayı Ersin’in dükkanına bıraktım. Ersin bana cesedi parçalamamı söylemişti. Kafasını buzdolabına, vücudunu da balkona koydum. Ersin’in yanına geldim. ‘Parçaladın mı?’ dedi, ben de ‘Parçaladım’ dedim. Ersin K.’nin de benimle birlikte yargılanmasını istiyorum.”

BERAATİNİ İSTEDİ

Psikolojik rahatsızlığı bulunduğunu ve 10 yıldır tedavi gördüğünü belirten Demir, beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti, Demir’in daha önce tedavi gördüğü Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden evrakının istenmesine ve tutukluk halinin devamına, Ersin K. hakkında da Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir