Kadir İnanır’dan tepki çeken PKK sözleri!

   HABER7

Oyuncu Kadir İnanır, terör örgütü PKK mensubu bir teröriste yönelik tepki çeken açıklamalarda bulundu. İnanır, 2021 yılında yapılan kazı çalışmalarında kemikleri bulunan bir teröristin babasının hayatının filmini çekmek istediğini söyledi.

TERÖRİSTİN BABASININ HAYATINI FİLM YAPMAK İSTEDİ

T24’ten Cansu Çamlıbel’e konuşan Kadir İnanır, HDP’nin son dönemdeki siyasetine ve mevcut siyasi atmosfere ilişkin açıklamalarda bulundu. İnanır’ın röportajda bir teröristin babasının hayatını filme çekmek istediğini, ancak filmin çekilmesi durumunda sansüre uğrayacak olduğunu söylemesi ise tepki topladı.

İnanır, “Oğlunun kemiklerini poşetle teslim alan babanın filmini çekmek istiyorum, ama ağır sansür var, onu yensen vali vesayetine toslarsın..” ifadelerini kullandı. 

TERÖRİSTİN KEMİKLERİ BABASINA TESLİM EDİLMİŞTİ

Kadir İnanır’ın bahsettiği teröristin 2015 yılında Erzurum’dan PKK/KCK terör örgütüne katılan ‘Welat Çiya’ kod adlı Hakan Arslan olduğu ve 2016 yılında Çukur terörü esnasında etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Terörist Arslan’ın cesedinin ise PKK terör örgütü mensupları tarafından toprağa gömüldüğü 05.02.2021 tarihinde Sur ilçesi restorasyonu kapsamında yapılan kazı çalışmalarında cesedine ait kemikler bulunduğu ortaya çıktı. 

Kemikleri Adli Tıp Kurumu’ndaki incelemelerin ardından DNA örnekleri ile kemiklerin Arslan’a ait olduğu tespit edildiği ve kemiklerin babasına teslim edildiği belirlendi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir