LUNC ve Bu 2 Altcoin İçin Yakım ve Kritik Gelişmeler Var!

Kripto para topluluğu için önemli bir hamle olarak, dünyanın en büyük kripto borsası Binance, 760 milyon LUNC tokenini yok ederek 15. Terra Luna Classic (LUNC) token yakma işlemini gerçekleştirdi. Diğer yandan MBOX bir geri alım planını, TOMO ise yükseltme sürecini duyurdu. İşte detaylar…

LUNC için kritik yakım duyurusu Binance’ten geldi

Binance, 15. LUNC yakımını gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu son gelişme, Binance tarafından yakılan toplam LUNC miktarını yaklaşık 40 milyara çıkararak, 76 milyardan fazla LUNC tokenin yakıldığı daha geniş bir topluluk çabasına katkıda bulundu. LUNC yakma mekanizması, 30 Eylül – 30 Ekim 2023 dönemi için Binance tarafından gerçekleştirilen son yakma işlemiyle sona erdi. Tokenların yakılması, LUNC tokenlarının dolaşımdaki arzını azaltmaya yönelik daha geniş bir kampanyanın bir parçasıdır ve sonuçta piyasadaki değerlerini etkilemekte.

Geçtiğimiz ay boyunca token yakma oranı önemli ölçüde azaldı. Bu durum, kripto topluluğu içindeki FUD (Korku, Belirsizlik, Şüphe), geliştirici faaliyetlerinin azalması ve Binance borsasındaki LUNC işlem hacimlerindeki düşüşe bağlanabilir. Bununla birlikte, Terra Luna Classic topluluğu, yakma oranı ikinci kez 1 milyarın altına düşmüş olsa bile, Binance’in yakma kampanyasına sürekli katkılarını takdir etmeye devam ediyor. Bu gelişmelere cevaben, LUNC topluluğunun bazı üyeleri Binance’ten token yakma stratejisini USTC tokenlarını da kapsayacak şekilde genişletmesini talep etmeyi düşünüyor. Binance’in daha önce yakma katkısını LUNC spot ve marjin alım satım ücretlerinin %100’ünden %50’sine düşürdüğünü belirtmek gerekir.

Son 24 saat içinde, LUNC ve USTC de dahil olmak üzere Terra Luna Classic ekosistem tokenleri, gözle görülür bir fiyat düşüşüne tanık oldu. Bu düşüş, kripto para birimi fiyatları üzerinde aşağı yönlü baskı yaratan piyasa genelindeki geri çekilmeye yanıt olarak yatırımcılar tarafından kâr rezervasyonuna bağlanıyor. Yazının yazıldığı an itibariyle, LUNC token 0,000062 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde %5’lik bir düşüş yaşadı. LUNC için 24 saatin en düşük ve en yüksek değerleri sırasıyla 0,0000616 ve 0,0000657 dolar.

MOBOX, geri alım ve yakım planını açıkladı

Aynı gün, Web3 oyun platformu MOBOX, geri alım ve yakma planıyla ilgili heyecan verici bir duyuru yaptı. MOBOX ekibi, uzun vadeli, çok platformlu bir entegrasyon stratejisi uygulamak için 7 milyon dolarlık bir hazine kullanma taahhüdünü açıkladı. Bu yaklaşım, varlık değerinin sürdürülebilirliğini sağlamayı ve on-off chain dinamik tahsisat yoluyla mevcut kaynakları en üst düzeye çıkarmayı amaçlamakta. MOBOX’un başlangıcından bu yana platform, geri alım planı aracılığıyla toplam 46.925.433 MBOX tokenini yakmıştır. Ekip şimdi, devam eden bu çabanın bir parçası olarak 1 milyon dolar değerinde token geri alımına başlamaya hazırlanıyor.

Tomochain’de büyük güncelleme

Aynı gün, ölçeklenebilir Blockchain projesi TomoChain, kendisini Viction olarak yeniden markalaştırarak önemli bir hamle yaptı. Bu stratejik değişim, yerel tokenı TOMO’nun VIC olarak yeniden adlandırılmasını da içeriyordu. Duyuruya göre “Viction”, “Vision” ve “Victory” kelimelerinin birleşiminden oluşuyor ve projenin gerçek dünya faydasına ve insani değer yaratmaya olan bağlılığını ifade ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir