Mağdur sayısı 19 oldu! Türkiye’nin konuştuğu Seçil Erzan’ın dolandırdığı bir kişi daha ortaya çıktı

İHA

Futbol dünyasındaki vurgunda dosya genişledikçe genişliyor.

Yüksek kâr getirili fon dolandırıcılığı davasında ünlü teknik adam Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan ve gibi isimler yer alıyor.

18 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ile 7 milyon 384 bin lira dolandırdığı iddia edilen bankacı Seçil Erzan’ın davasında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Bir mağdur daha…

Bu çerçevede Erzan tarafından dolandırıldığını öne süren bir mağdur daha ortaya çıktı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca birleştirme talepli iddianame hazırlandı.

Hazırlanan iddianamede, iş adamı olduğunu belirten müşteki Mert Zeydanlı’nın, Seçil Erzan’a 2 milyon 720 bin dolar verdiği ancak bu zamana kadar Erzan’ın parasını geri vermediği belirtildi.

“45 gün sonra yüzde 20 kâr alacağımı söyledi”

Zeydanlı’nın ifadesi şu şekilde:

Bankanın önemli müşterileri arasındayım, sıklıkla şubeye de giderim. Erzan ile aramızda herhangi bir görüşme veya konuşma genelde yoktu. 30 Ocak 2023’de bankanın Levent Büyükdere şubesini bankacılık işlemi ziyaret ettim. Çalışanlarla sohbet ederken Müdire Hanım beni odasına davet etti. Odasına girdiğimde bana oldukça yakın davrandı, daha önceki resmi davranışları yoktu. Sohbet sırasında bana ‘Para kazanmak eskisi gibi değil, kolaylaştı. Bütün iş adamları özel fon hesapları açtırmakta veya açılan hesaba dahil olmakta’ dedi. Örnek olarak Fatih Terim’in özel fonuna 2 milyon dolar yatırırsam 45 gün sonra yüzde 20 kâr alacağımı ama bu bilginin çok gizli olduğunu söyledi. Müdire hanıma göre banka bünyesinde Fatih Terim’in özel bir fonu bulunmaktaydı. Seçil Erzan konuşmasına devam ederek Fatih Terim’in fonunun kâr dağıtabilmesi için açıkta alan meblağı tamamlayabilirsem vadede bu kârı alabileceğimi ifade etti.

“Nakit para miktarı 1 milyon 525 bin dolardı”

Seçil Erzan’ın bu işlemle ilgili şüphelerinin olduğunu anlayınca fon için kendisin teşvik etmeye devam ettiğini belirten Zeydanlı, şöyle devam etti:

Bu fona sadece Fatih Terim’in para yatırabildiğini ama ailesinin de fona Fatih Terim üzerinden para yatırabildiğini söyledi. Örnek olarak Nur Erkasap’ı gösterdi. Nur Erkasap’ın, Fatih Terim’in yıllarca asistan koçluğunu yapan Müfit Erkasap’ın eşi olduğunu söyledi. Söylediğine göre Fatih Terim ve Müfit Erkasap’ın mal varlığını eşleri Fulya Terim ve Nur Erkasap yönetiyordu. Nur Erkasap’ı aradım, kendisi ile ertesi gün şubede Seçil Erzan’ın odasında buluşmak üzere sözleştik. O sırada hemen verebileceğim nakit para miktarı 1 milyon 525 bin dolardı. Erzan bunu kabul etti, ‘Bu parayı kesinlikle getirmen gerekir yoksa benim hakkımda soruşturma açarlar çünkü şimdi talimat vereceğim.’ dedi.

“Çantayı üst kata çıkarırken zorlandım”

İfadesinin devamında Zeydanlı şöyle konuştu:

Ertesi gün 1 milyon 525 bin dolar para dolu çantayı Nur Erkasap’ın huzurunda Erzan’a odasında verdim. İçinde 1 milyon 525 bin dolar olan bir çanta çok ağırdır, ben bile o çantayı üst kata çıkarırken zorlandım. Seçil Erzan, bu paranın Fatih Terim fonuna bankanın nakit yönetim merkezinden yatırılacağını ve kendisinin oraya götürmesi gerektiğini söyledi. Çanta çok ağır olduğundan arabaya kadar benim taşımamı istedi. Erzan’ın gösterdiği arabaya götürdüm ve koydum.

“Fatih Terim fonunun gerçek olduğuna inanıyordum”

14 Şubat günü geldiğinde artık şirketimin ödemesi için paraya ihtiyacım vardı. Erzan’dan ısrarla sadece 400 bin dolar alabildim ve bana para ödemiş olmanın sebep olduğu bir sahte güven duygusu ile benden tekrar 400 bin dolar istedi. Verdiğim paranın akıbetini defalarca sordum, beni hep geçiştirdi, uzun süre oyaladı. Kendisine ulaşamayınca şubeye gittiğimde şubenin teftişten geçtiğini söylediler. Aynı gün Nur Erkasap’ı aradım, bana Erzan’ın gözaltında olduğunu söyledi. O güne kadar Erzan’ın bana anlattığı Fatih Terim fonunun gerçek olduğuna inanıyordum çünkü beni sözleriyle inandırdı. Sözlerinin tamamının yalan olduğu ortaya çıktı. Erzan’dan ve onu oraya müdire tayin edenlerden, kontrol ve denetlemeyenlerden, kısacası sorumlulardan şikayetçiyim.

Bu ödemeler için Erzan’dan dekont, belge gibi belge almadım. Yatırımcısı gizli olan bir fona dışarıdan benim yatırdığım paraya dekont verilmesi zaten mümkün olmazdı. Verselerdi ben şaşırırdım. Ben paramı yoldan geçen bir şahsa kaptırmadım. Bana Erzan’ın anlattığı Fatih Terim adına kurulmuş minimum 25 milyon dolar tutarlı olması gereken özel fon olduğu ve bankanın şube müdiresi olduğu için güvendim. Toplam 2 milyon 720 bin dolar parayı elden teslim ettim, ödemeler hep banka içerisindeydi. Erzan’a bankanın markası yüzünden güvendim, kendisine güvenerek ödeme yapmadım.

Mağdur sayısı 19 oldu

İstanbul 41.Ağır Ceza Mahkemesi’ne birleştirme talebiyle gönderilen iddianame kabul edildi. Böylece birleşen dosyalar çerçevesinde Seçil Erzan’ın davasında müşteki sayısı 19’a yükseldi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*